Amerika Ve Avrupa Vizesi Almanın Püf Noktaları

ABD Ve Schengen Vizesi Almak

Amerika veya Avrupa seyahatleri için vize almanın ayrıntıları çoğu insanın kafasındaki soru işaretidir. Vize almak için gerekli evraklar biraz karmaşık gelebilir. Ancak bu konuları sıraya koyan güzel seyahat yazıları vardır. Bunları okursanız çok iyi bilgi sahibi olabilir ve doğru zamanda, doğru hamleleri yaparsınız.

Avrupa Ve Amerika Ziyaretleri İçin Turistik Vize

Avrupa ülkelerini gezmek, genci veya yaşlısı ile herkesin en büyük isteklerinden biridir. Avrupa’daki meşhur şehirler olan Viyana, Berlin, Amsterdam, Porto, Madrid, Lyon, Marsilya, Paris veya Londra gibi şehirleri gezmenin, oranın yerel hayatını tecrübe etmenin insana katacağı zenginlik elbette bambaşkadır ve keyfi eşsizdir.

Lakin Schengen Vizesi almak için gereken evrakların listesi biraz göz korkutucu gelebilir. Konsoloslukların sitelerinden sağlanan bu online liste, göz korkutucu ve hatta ilk etapta caydırıcı gelebilir. O kadar evrağı bir araya getirmek ve üzerine bir de vize geri çevrilirse yanacak olan vize harcını ödemek insanı birkaç adım geri attırır. Ancak bu şekilde çekinerek Avrupa seyahatinizi ne ertelemek, ne de iptal etmek hatasına sakın düşmeyiniz. Çünkü eminim ki bu seyahat, hayatınızda unutamayacağınız hatıralar bırakacak ve size iyi vakit geçirtecektir.

schengen-vizesi

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Bu yazıda Amerika ve Avrupa vizeleri almak için gereken tüyoları, ipuçlarını size aktarmaya çalışacağım. Schengen Vizesi almak, Amerika vizesi almaya göre biraz daha karmaşıktır denilebilir. Bu yüzden önce zor olan opsiyonu bir gözden geçirelim. Schengen vizesi almak için gerekli evraklar ve koşulları aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

Avrupa Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Schengen için gerekli evraklar uzun bir listedir diyebiliriz. Bu aşamayı adım adım açıklayan bazı yetkin blog yazıları olduğu için, bu konu üzerinde çok durmayacağım. İsterseniz vereceğim linke tıklayarak, Schengen Vizesi Almak için gereken evraklar listesini bulabilirsiniz. Eğer düzenli bir işiniz varsa ve geriye dönük olarak hesap hareketlerinizi ve maaş bordrolarınızı ibraz edebiliyorsanız, vize almak konusunda bir sorun yaşamayacaksınız demektir. Çok anormal bir durum olmazsa, seyahat planınızı rahatça yapabilirsiniz. Ancak öğrenciyseniz sonuç duruma göre değişebilir. Çünkü seyahat giderinizi garanti edecek olan ebeveynlerin maaşı, işi, banka hesabındaki birikimleri devreye girer. Aynı şartlar onlar için de geçerlidir. Düzenli maaş almak ve istikrarlı geliri olması anlamında…

 Schengen Ülkeleri Tam Listesi

Lüksemburg Macaristan, Malta, Hırvatistan, Slovakya, Yunanistan Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İsviçre, Almanya, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Danimarka, Estonya, İsveç, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya.

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi almak, özünde Schengen vizesi almaktan hem daha basit, hem de daha uzun vadelidir. Amerika vizesine bir kez uygun göründüğünüzde, 10 yıllık süre ile vize alacağınızdan dolayı, ABD vizesi almak birçok kez Amerika’ya turistik seyahat ziyaretinde bulunmanın anahtarıdır.

amerika-vizesi

Amerika Vizesi

ABD vizesi almak, mülakat sürecinden geçmenin adayda biraz tereddüt yaratmasından kaynaklı olarak çok zor gibi gelir. Fakat başta da söylediğim gibi aslında Schengen vizesinden çok daha pratiktir. Sebebi ise bir seferde 10 yıllık vizenin alınması ve sorunun kökünden çözülmesidir. Schengen vizesi ise maalesef defalarca tekrar alınmak zorundadır. Çünkü vize almanın en kolay olduğu konsolosluklar bile, en fazla birkaç aylık vize vermektedir.

Çok uzun süreli vize almak, ancak çok sık Avrupa’ya giden ve ticari ayrıcalıkları olan insanlar için mümkündür. Aksi takdirde, Avrupa ülkelerinin konsoloslukları sadece seyahatin süresini kapsayacak şekilde vize vermektedir. Bu da genelde 1 hafta, 2 hafta veya 1 ayı kapsamaktadır. 3 ay veya 6 aylık vize almak bile oldukça zordur diyebiliriz.

Site İçinden Faydalı Yazı Linkleri:

İstanbul’da Boğaz Gezisi

Vizesiz Amerika Ülkeleri

Reklamlar

2 thoughts on “Amerika Ve Avrupa Vizesi Almanın Püf Noktaları

  1. Geri bildirim: Vizesiz Gidilecek Güney Ve Kuzey Amerika Ülkeleri – Gezi Rehberi

  2. Geri bildirim: İstanbul’da Boğaz Gezisi Önerileri – Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s